Villa in city Berat
275.00 sq.m., 3 bedrooms

€ 120 000
Super Deal! 2-Story Villa with roof top loft. Total land area of 168.50 m2 and construction area of 150.90 m2 for the first Floor and 121.4 m2 for the second Floor. While the rooftop loft has a total surface of around 90 m2. The villa is 150 m from the main central road; 10 min walk from the Main Boulevard and 20 min walk from the entrance to the Berat Castle and Mangalemi tourist area.The villa is compound of:- 1st floor (large living area+open plan dining & cooking area + one toilet + drying area + large hallway); - 2nd floor (3 large double bedrooms, 3 balconies (each bedroom has a large mini patio), 2 toilets (one private toilet is part of a Master Bedroom, while the other is in the holly); - 3rd floor is the Loft (almost the same surface & structure as the second floor, covered with walnut wood, with a perspective to be convert to leaving area).
The villa has a large garage and all the construction papers and mortgage certificate. The Price is negotiable if the deal is closed soon. Tel: 00355 686200901
*******************************************************************************************************************************************************************************************************

OKAZION!
Shitet Vile 2-Kateshe me Papafingo, me sip. trualli 168.50 m2 dhe sipërfaqe ndërtimi 150.90 m2 - K1 dhe 121.4 m2 - K2. Vila është ndërtuar në vitin 2007 dhe ndodhet në rrugën "Burimi", prapa Gjykates ne Berat; 150 m nga rruga kryesore; 10 min në këmbë nga Bulevardi Kryesor; 20 min në këmbë nga hyrja e Kalasë dhe Mangalemit.
Vila është e përbërë nga: Kati1-re (Sallon i madh + ambientet e ngrënies dhe gatimit+tualet +ambient tharje + korridor; Kati 2-te (3 dhoma te medha gjumi, 3 ballkone, 2 tualet -një tualet brenda njërës prej dhomave të gjumit); Kati 3-te eshte Papafingo (pothuajse me të njëjtën strukturë si kati i dyt, është i mbuluar me dru arre, me perspektive për tu konvertuar në ambiente banimi.
Vila disponon garazhd dhe është me Hipoteke. Cmimi i negociushem per bleresit potencial. Tel: 00355 686200901

Seller information

Seller type Private seller

Location of the property on the map

Similar offers